Sú nevyhnutným vybavením každého drobného pestovateľa. Zaistia totiž ideálnu klímu pre vašu zeleninu a rastliny, ktoré porastú ako z vody. Môžu mať ale mnoho veľkostí a podôb. Pozrite sa do našej galérie a inšpirujte sa!

Reklamy

Ak ešte stále váhate, či zaobstarať parenisko, fóliovník, alebo skleník, musíte si v prvom rade ujasniť, na čo ho chcete využívať a koľko priestoru máte k dispozícii. Vďaka malému parenisku si sami predpestujeme napríklad zeler, pór, karfiol, kaleráb, kapustu aj kel. Už zjari si tiež budete môcť pochutnávať na chutnom ranom šaláte a reďkvičkách.

Milovníci kvietkov v ňom zasa môžu predpestovať letničky. Vo fóliovníku a skleníku potom môžete pestovať a zberať predovšetkým papriky, šalátové uhorky a paradajky. Úroda bude podstatne väčšia, než keď rastliny vysadíte na záhon. Navyše budete žať skôr a podstatne dlhšie.

Dôležité je aj to, koľko chcete investovať. Fóliovníky nie sú finančne príliš nákladné, za skleník už si ale budete musieť priplatiť. Je však len na vás, či si zaobstaráte hotový výrobok, alebo sa pustíte do vlastnoručnej výroby či stavby. V takom prípade môžete veľa ušetriť. Využiť sa totiž dajú staré dosky, laty, ale aj celá okná a dvere.

Rám fóliovníka je možné zostaviť aj z vodovodných PVC trubiek. Hitom dnešnej doby je potom skleník z PET fliaš. Neveríte? Pozrite sa do našej fotogalérie, kde aj také stavby sú, a načerpajte inšpiráciu!

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com