Túžite po svätyni pre vaše odevy a obuv, ako mala Sarah Jessica Parker v populárnom seriáli? Že vám sny o priestrannom šatníku kazia rozlohy vašich interiérov? Neklesajte na mysli a chopte sa skrutkovača…

Reklamy

Skúste sa teraz na chvíľku premeniť na kutila Tima. Vďaka dnešnej ponuke ľahko zmontovateľných prvkov a prefabrikátov si hravo zvládnete zostaviť takúto roztomilú šatničku aj sami.

Šatník sa dá postaviť napríklad v obývačke, ako falošná stena a podobne ho možno „schovať“ aj za čelo postele v  spálni . Ak vám to dispozícia vášho bytu či domčeka dovolí, možno tiež šatňu postaviť ako priechodná miestnosť v jednej z chodieb .

Prvotne je dôležité zvážiť všetky rozmery a veľkosti. Šatňa by nemala byť príliš malá ani úzka – žiaduca je minimálna šírka zhruba okolo 1 m 20 cm a ideálna dĺžka by sa mala prispôsobiť rozmerovej rozteči celkovej dĺžky steny danej miestnosti.

Z  lacných materiálov pre samotnú konštrukciu sa ponúka napríklad drevotrieska . Ako spoje v tomto prípade postačí kvalitné stavebné lepidlo alebo drevené hranolky s rozmermi približne 2,5 cm x 5 a pár skrutiek. Pri konštruovaní začínajte vždy od stropnej a  podlahovej časti. Sem priskrutkujte základné hranoly na ktoré budete následne upevňovať zvyšok konštrukcie šatne.

Vo fáze, kedy budete montovať priečky pamätajte na to, že na ne budete ešte pripevňovať obkladové dosky . Či už sa bude jednať o  drevotrieskové dosky , sadrokartón alebo pravé drevo, vždy je nutné priečky namontovať tak, aby sa obkladové dosky dali pripevniť ľahko ak jednotlivým spojom ste sa pohodlne dostali.

Vnútri šatníkovej steny sa ponúka priestor pre zrkadlá alebo len veľkoplošné panely s drobnými vešiačikmi.  Bodovky alebo LED osvetlenie sú ideálnym riešením pre nie príliš priestranné šatne – môžu osvetľovať celú šatníkovú miestnosť alebo ich možno inštalovať priamo do určitých častí, ako napríklad k šperkom alebo topánkam . 

Vchod je možné ponechať ako voľný, priechodný priestor, ale pokiaľ trváte na uzatvárateľnosti šatne, potom dajte radšej prednosť posuvným dverám. Inštalácia takzvaných posúvačiek zahŕňa vlastne len montáž koľajníc na ich montáž však treba pamätať ešte pred zakrytím konštrukcie vrchným obkladom. Koľajnice budú vedené vo vnútri samotných priečok. Pokiaľ vám vznikne priestor medzi oboma povrchmi steny, vyplňte ho napríklad izolačnou vatou alebo termo penou.

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com