Kto miluje roztomilé zajačiky?! Vyrobiť si jednoduchého plyšového zajačika vôbec nemusí byť ťažké. Aj vďaka tomuto jednoduchému návodu!

Reklamy

Prinášame vám jeden skvelý návod na výrobu vlastnej, originálnej plyšovej hračky, ktorou potešíte nejedno dieťa. Zoberte kus látky, ihlu a niť a pustite sa do výroby. Áno, poviete si, načo strácať čas šitím, keď sa dá podobný kúpiť za pár drobných v obchode.

Keď však uvidíte výraz v tvári vášho drobca, ako sleduje celý proces výroby a nemôže sa dočkať, kým bude hotový, poviete si že to stojí za to. Skúste to!

Čo budete potrebovať?

  • plyšovú látku (na telo zajačika)
  • ľubovoľné kúsky látok (na uši)
  • kartón alebo tvrdý papier
  • výplň
  • ihla a niť (prípadne šijací stroj)
  • vlna (na chvostík)
  • nožnice
  • fixku

Postup

Nakreslite si na kartón alebo tvrdý papier svoj vzor. Toto je tá zábavná časť, popustite uzdu svojej fantázií. Voľnou rukou nakreslite obrys vášho roztomilého plyšového zajačika. Uši nekreslite, tie sa budú šiť zvlášť.

Vystrihnite svoje majstrovské dielo.

Položte šablónu na látku, z ktorej bude vyrobené telo. Strihajte látku približne o jeden centimeter širšiu, ako je vaša šablóna. Na jedného zajačika potrebujeme dve látky.

Na kartón nakreslite a vystrihnite šablónu na uši. Podľa šablóny vystrihnite s plyšovej látky dva kusy, a ďalšie dva vystrihnete z látky, ktorá bude vo vnútri ušiek. Je dobré použiť kontrastnú farbu látky, vyzerá to úžasne.

Zošite farebnú a plyšovú látku na uši dohromady a prevráťte. Časť uška, ktorá bude pri hlave preložte po bokoch asi o jeden centimeter a prešite.

Položte si ich na jeden kus plyšovej látky, ktorá je určená na telo zajačika podľa obrázka. Farebnou stranou dole, kde konce ušiek smerujú k tvári zajačika.

Priložte druhú vystrihnutú látku a po obvode prešite, tak aby vám na jednom boku ostal otvor na prevrátenie a naplnenie.

Prevráťte zajačika cez otvor a naplňte výplňovým materiálom.

Ručne prešite otvor neviditeľným stehom.

Teraz máte telo naplnené, zašite a takmer pripravené na hru. Stačí už iba prišiť brmbolček na zadoček, ktorý sme vyrobili z vlny a vyšiť farebnými niťami oči a noštek!

Hotovo! Jednoduchý návod na plyšového zajačika. Prispôsobte si ho podľa seba a pošlite nám fotky do komentárov, tešíme sa na ne!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: makingthingsisawesome.com