Na novú obytnú dodávku sa čaká niekedy aj dva roky. Keď si ale prerobíte staršiu dodávku na obytný automobil, tak dlho čakať nemusíte a ešte budete mať zariadenie podľa svojho vkusu.

Keď si prejdete skúsenosti ľudí s prestavbou, je jasné, že sa dá zmestiť aj do niekoľkých tisícok vrátane ceny vozidla. Prezrite si originálne obytné vozidlá v našej galérii.

Prestavba dodávky na obytný automobil je v poslednej dobe veľmi obľúbená. Plánujete kúpiť dodávku a prestavať ju na obytný automobil? Ale netušíte aký automobil zaobstarať? Prečo dávať dodávku do autoservisu? A kde vlastne začať? Všetko sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.

Mnoho ľudí začalo cestovať alebo žiť v dodávke. Vďaka internetu a online práci môžu pracovať odkiaľkoľvek. Prestavba dodávky na obytné auto je časovo náročná, ale tá drina za to stojí. A títo cestovatelia to veľmi dobre vedia. Začnite pracovať z dodávky.

Aká dodávka je vhodná na prestavbu?

To je veľmi dôležitá otázka, od ktorej sa bude odvíjať úplne všetko. Môžete si dodávku prestavať sebe lepšie, ale keď vám nekvalitné vozidlo odíde, všetky vynaložené peniaze a predovšetkým čas, prídu navnivoč.

Alebo si po prestavbe dodávky uvedomíte, že obytná časť je veľmi malá a potom už bude neskoro.

  • Toto sú otázky, na ktoré by ste mali poznať odpovede:
  • Pôjdete po kvalitných cestách alebo budete zdolávať veľké prevýšenia po horších cestách v horách?
  • Plánujete s autom jazdiť na krátke alebo dlhé dovolenky?
  • Potrpíte si na každodennú sprchu a vždy dostupnú záchodovú dosku? Alebo na to kašlete?
  • Zháňate priestranné vozidlo, kam sa zmestí úplne všetko, postavíte sa v ňom a nestaráte sa o vyššiu spotrebu paliva? Alebo preferujete menšie a nižšie auto, s ktorým sa Vám bude lepšie riadiť, zájdete aj na parkovisko s obmedzenou výškou, ale nevadí Vám menší životný priestor?

Existuje ešte mnoho ďalších otázok. Skúste si uvedomiť, aké sú vaše priority, čo od dodávky očakávate a podľa toho sa riaďte.

Pokiaľ autám nerozumiete, je dobré sa pred kúpou vozidla pobaviť s niekým znalým, ktorý vám objasní všetky dôležité informácie. Jednotlivé značky ale aj typy áut sa od seba veľmi líšia.

Motor, výkon a spotreba a výdrž celého vozidla sú tie najzákladnejšie parametre, o ktorých by ste mali mať prehľad a na základe ktorých sa potom môžete rozhodovať, aké auto zaobstarať.

Ako by mohla vaša nová obytná dodávka vyzerať?

Zariaďovanie takejto dodávky je veľmi špecifická vec a zariadenie v nej sa bude meniť od človeka k človeku. Ak neviete kde začať pozrite si niekoľko nádherných inšpirácií od ľudí, ktorým sa už takáto prestavba podarila. Vybrali by ste si?

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com