Vankúš je vraj najlepším priateľom človeka. Vedeli ste, že v jeho prítomnosti strávite asi tretinu svojho života? Neslúžia však iba na spanie, môžu sa stať aj úžasnou dekoráciou interiéru!

Reklamy

Nedávno sme objavili zaujímavú techniku na vytvorenie neobvyklého dekoračného vankúša, s ktorou si poradí aj ten, kto prakticky nikdy nedržal ihlu a niť v rukách.

Tento dekoratívny vankúš, či inak uzol, vyzerá veľmi štýlovo a moderne a určite zapadne na každú posteľ či pohovku.

Uzlový vankúš

Na výrobu takéhoto vankúša nepotrebujete žiadne špeciálne schopnosti. Je to jednoduché, priateľské k rozpočtu s vyzerá užasne! Pozrite si tento vzrušujúci nápad na dekoračný vankúš a dodajte vášmu interiéru šmrnc!

Budete potrebovať:

  • 2 páry pletených pančuchových nohavíc
  • ľubovoľný výplňový materiál
  • ihlu a niť
  • nožnice
  • rolka z toaletného papiera

Postup:

Najskôr si z pančúch odstrihnite chodidlovú a sedaciu časť tak aby vám ostali dve priechodne rúry. Tie následne pozdĺžne prestrihnite na rovnaké časti.

Teraz musíte prevrátiť na ruby a zošiť ich dokopy. Najskôr ich zošite po kratších stranách. Urobíte to celkom trikrát a vznikne vám jeden dlhý a úzku obdĺžnik. Potom ich z vnútornej strany prešijeme po celej dĺžke tak, aby nám vznikla jedna dlhá pletená rúrka.

Na takýto vankúš budete potrebovať asi 3 metre pletenej rúrky.

Na vyplnenie použijeme kartónovú rolku z toaletného papiera. Pančuchu na jednej strane zašijeme a nevlečieme otvorenou stranou na papierovú rolku. Teraz môžeme začať z napĺňaním.

Nakoniec zašijeme aj druhý koniec. Toto bola najzložitejšia časť práce. Teraz je čas zaviazať celú pančuchovú rúrku do uzla.

Ako zaviazať uzol vašom vankúši vám napovie vaša fantázia. Môžete sa inšpirovať aj priloženým nižšie:

Ak sa vám video páči, prihláste sa odber kanála YouTube a sledujte najnovšie videá, ktoré pre vás pripravujeme.

Svoje nové uzlíkové vankúše môžete umiestniť kamkoľvek chcete. Bude ich stačiť toľko, koľko si ich vaše srdce zapraje. Vyzdobte si váš domov. Veď aj obyčajná stolička sa môže premeniť na pohodlnejšiu!

Môžte si tiež vyrobiť vankúše v rôznych farbách a veľkostiach. Pomocou tejto techniky dodáte neutrálnemu interiéru obývacej izby jasné akcenty. Môžete ich použiť aj ako podlahové vankúše.

Aby ste neexperimentovali s veľkou pletenou rúrkou, môžete si to vopred vyskúšať na lane alebo hrubšej vlne. Takýto uzol môže ľahko prekvapiť vašich hostí a urobiť váš domov ešte pohodlnejším!

Môžete si vybrať ľubovoľnú látku, ktorá ladí s interiérom obývacej izby, spálne alebo detskej izby. Uzlový vankúš je tiež skvelým darčekom pre milovaného človeka.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!