Premýšľate, ako tento rok ozvláštniť veľkonočne prestretý stôl? Skúste prekvapiť každého stravníka roztomilým zajačikom zo zloženého obrúska a uvareného vajíčka. Uvidíte, že budú mať úspech.

Reklamy

Príležitostí, kedy sviatočne prestierame stôl, nie je počas celého roka veľa. Bola by preto škoda nevyužiť práve nadchádzajúce sviatky. Na stole by nemal chýbať veľkonočný baránok so stužkou okolo krku a mandľami posiaty veľkonočný mazanec. Okrem nich ale môžete trebárs tentoraz ešte ozdobiť každý tanier látkovým obrúskom, nápadito poskladaným do tvaru zajačika. Originálna veľkonočná dekorácia vám nezaberie veľa času, môžete si byť ale istí, že vyčarí úsmev na tvári všetkých členov rodiny.

Čo budete potrebovať?

  • látkové obrúsky štvorcového tvaru vo veľkosti približne 40 x 40 centimetrov
  • natvrdo uvarené vajíčka
  • špagát, stužku alebo napríklad gumičky do vlasov
  • čierna permanentná fixa

Postup:

Obrúsok si rozložte na rovnú plochu rubovou stranou smerom nahor tak, aby vám jeden cíp smeroval priamo kolmo dole.

Teraz ho preložte v polovici tak, že horný cíp položíte na ten dolný. Vznikne vám trojuholník. Preklad dobre uhlaďte rukou.

Oba cípy smerujúce dolu teraz prehnite vo vzdialenosti asi dvoch centimetrov od vrcholu smerom nahor a postupujte s prehýbaním, kým nebudete mať zo servítky len úzky pruh.

Dobre ho pridržiavajte a dajte pozor, aby sa vám zase nerozvinul. Ohnite ho a doprostred vložte natvrdo uvarené vajíčko.

Povrázkom, stužkou alebo gumičkou teraz obrúsok tesne nad vajíčkom stiahnite opatrne tak, aby v ňom pevne držalo.

Nakoniec na vajíčko permanentným popisovačom nakreslite zajačikovi tvár.

Nie je to vôbec tak ťažké, ako to možno vyzerá. Keď si to vyskúšate a budete mať hotového prvého ušiačika, pôjde vám to ako po masle.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest/helenalyth.se