Len máloktorý dom zostáva na jeseň bez kvetinovej výzdoby, doplnenej farebnými dyňami. A nemusí to byť ani tekvica vyrezávana do tvaru vysmiatych strašidiel alebo lampičiek. Tekvice sú krásne aj bez ďalšieho zdobenia.

Reklamy

Aké tekvice využiť na výzdobu? Odpoveď je jednoduchá. Akékoľvek! Ak vám na záhrade vyrástli obrie tekvice, určite sa nimi môžete pochváliť, ale rovnakú parádu urobia aj najdrobnejšie kúsky. Máme pre vás niekoľko nápadov, ako všetky tekvice využiť.

Usporiadajte tekvicovú prehliadku na schodoch

Kvetináče s rozkvitnutými chryzantémami a sirôtkami, doplnené napríklad ozdobným kelom, budú tvoriť dokonalú kulisu k prehliadke oranžových tekvíc všetkých veľkostí. Človek nemusí byť ani nadaný dekoratér, aby podobná výzdoba dopadla skvele.

Naplňte plechové vaničky a hrnce

Možno sa vám na povale ešte stále povaľuje plechová vanička alebo starý hrniec na bielizeň. Práve nastáva najlepší okamih, pre ich nové využitie. Vyskladajte do nich farebné tekvice aj kvetináče s chryzantémami, naplňte ich slamou alebo vložte klasy kukurice.

Posaďte tekvice na stoličku

Pre jesennú dekoráciu môžete využiť aj starú stoličku alebo prútené kresielko, rovnako ako starú lavicu.

Vytvorte pyramídy z tekvíc

Drobné tekvica môžete vyskladať do drôtených kužeľov, ktoré sa predávajú v záhradkárskych potrebách a hobby marketoch ako opory pre popínavé rastliny. A nebojte sa, nájdete pre nich aj ďalšie využitie. Na Vianoce vám poslúži ako kostra na výrobu vianočného stromčeka z čečiny a cez leto ich postavíte do záhonu, aby sa po nich mohli ovíjať popínavé letničky.

Tekvice môžu zdobiť aj verejný priestor

Urodilo sa vám toľko tekvíc, že si môžete dovoliť zdobiť nimi aj ďalší priestor okolo svojho domu? Pristane im to napríklad na balíkoch slamy alebo okolo záhonov a chodníkov.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com