Každý skúsený záhradník vie, že bez správne vybraných hnojív nie je možné pestovať kapustu vynikajúcej kvality so silnými hlávkami.

Je však veľmi dôležité nielen použiť hnojivo, ale predovšetkým správne určiť potreby rastliny v závislosti od štádia jej vývoja.

A tak je v strede a na konci leta potrebné ošetrovať kapustu kompozíciami, ktoré majú za úlohu rast veľkých hlávok a nie smerovať energiu rastu do voľných listov.

Letné hnojenie kapusty

Dusičnan draselný

Toto je dôležité opatrenie pre správny vývoj kapusty. Na desaťlitrové vedro vody berieme iba jednu polievkovú lyžicu hnojiva. Pre trvalý pozitívny účinok stačí použiť prípravok len raz.

Špeciálne zloženie proti škodcom

Každý týždeň a pol sa odporúča posypať pôdu pod kapustou špeciálnou zmesou. Je ľahké ho vyrobiť: zmiešajte v rovnakých častiach tabakový prach , preosiaty popol a rozdrvenú škrupiny od vajec .

To nielen ochráni rastlinu pred hmyzom, ale priaznivo ovplyvní aj celkový vývoj hláv.

Zelené hnojenie

Ak chcete, aby sa hlávky tvorili rýchlo a efektívne, podporte kapustu zeleným hnojením. Z prasličky roľnej, trávy z kosenia, skorocelu alebo iných lúčnych bylín sa dá vyrobiť kašička .

Nalejte litrovú nádobu hnoja do 10-litrového vedra a pridajte jednu veľkú lyžicu síranu draselného a vodu s litrom hnojiva na jednu kapustu.

Na desať hlávok kapusty stačí vedro.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!