Malé kúpeľne môžu byť naozaj útulné a vlastne aj celkom priestranné. Stačí si len kúpiť vhodný nábytok a usporiadať ho správnym spôsobom. Uvidíte, že sa vaša malá kúpeľňa s pomocou niekoľkých trikov premení na kúpeľňu hotelovú.

Reklamy

Prinášame vám galériu plnú inšpirácie, pretože dobrých nápadov nie je nikdy dosť. Niektoré kúpeľne v bytoch sú veľmi malé napríklad preto, že nešla vyriešiť bytová dispozície iným spôsobom a na úkor veľkej spálne potom vznikne už len malý priestor na toaletu a kúpeľňu.

Ak viete, ako ju dobre zorganizovať, ako šetriť miestom a poznáte osvedčené triky, nemal by byť pobyt v malej kúpeľni žiadnym problémom. Aj tá najmenšia dokáže konkurovať hotelovým kúpeľniam.

Svetlé farby zväčšujú priestor

Kusy nábytku vo svetlých farbách spôsobia optické zväčšenie priestoru. Malé miestnosti vyzerajú väčšie a kúpeľňa rozhodne nie je výnimkou. Skúste zvoliť biely alebo svetlo hnedý nábytok a doplnky laďte tiež do svetla. Uteráky sa budú skvele hodiť béžovej, hnedej alebo svetlo zelenej farby.

Využitie priestoru nad dverami

Ak vám medzi stropom a dverami zostáva miesto, nie je nič lepšie na ušetrenie miesta než police nad vstupnými dverami. Novo vzniknutý priestor sa bude hodiť pre veci, ktoré nepotrebujete každý deň. Môžete tu schovať čistiace prostriedky, toaletné papiere alebo náhradné kefky, šampóny a mydlá.

Tajné skrýše v kúpeľni

Nemusíte kupovať špeciálnu vaňu, stačí využiť miesta medzi vaňou a obložením. Skvele tu uchováte čistiace prostriedky, ktoré v interiéri nevyzerajú práve dvakrát štýlovo. Ak máte tú možnosť, nechajte si vyrobiť malé dvierka, kam budete môcť ukladať čistiacich pomocníkov.

Police aj nad toaletou

Aj miesto nad toaletou môžete využiť na 100%. Skúste si zaobstarať police, ktoré zavesíte nad záchod. Tým vám vznikne ďalší skvelý úložný priestor napríklad na kozmetiku alebo hygienu. Na takúto polici si môžete zaobstarať prútené košíky, do ktorých jednoducho vložíte všetko, čo nemá jasne stanovené miesto v kúpeľni. Môže sa jednať o krémy, pastu alebo malé uteráky na ruky.

Zrkadlo, ktoré sa dá otvárať

Určite poznáte malá zrkadla nad umývadlom, ktorá sa dajú otvoriť. Mnoho ľudí v nich uschováva kefky, roztok na šošovky alebo iné rôzne hygienické prostriedky. Napadlo vás ale, že takto môže fungovať aj veľké zrkadlo? Za takým zrkadlom vám vznikne veľký úložný priestor, ktorý vám v organizácii malej kúpeľne rozhodne pomôže.

Rohové umývadlo

Využiť každý roh do maxima je hlavný úspech v organizácii malé kúpeľne. Rohové umývadlo vám veľmi zjednoduší život. Vďaka umiestneniu vám nezaberie veľa miesta v priestore, a navyše vznikne ďalší dôležitý úložný priestor tentoraz napríklad na uteráky.

Pračka pod umývadlom

Ak niečo naozaj zaberá miesto v kúpeľni, tak je to jednoznačne práčka. Skúste si malú kúpeľňu navrhnúť tak, aby sa pod umývadlo vošiel tento nenahraditeľný pomocník našej domácnosti. Uvidíte, že zrazu vám bude kúpeľňa pripadať dvakrát tak väčšia.

Jeden kus na všetko

Ak je vaša kúpeľňa naozaj extrémne malá, Skúste jednotlivé časti kúpeľne naskladať nad seba. Umývadlo sa dá umiestniť nad vaňou, hadica od sprchy môže byť súčasťou umývadla. Sprchu môžete mať pokojne za záchodom.

Ďalšie nápady

Pozrite si aj ďalšie skvelé nápady, vychytávky a realizácie. Určite sa vám budú hodiť!

Zorganizovať malý priestor nie je žiadna sranda, my ale veríme, že s našimi tipmi to hravo zvládnete. Držíme palce.

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com