Prírodné materiály si väčšinou vedia vystačiť s farbami v odtieňoch hnedej a zelenej, ale ak je vám bližšia predsa len veselšia paleta, môžete si šišky, listy, žalude aj konáre trochu prifarbiť. Vznikne potom farebná paráda, radosť pozerať!

Reklamy

Z šišiek vytvorte kvetinový základ na vence

Z lesa alebo z parku si nanoste obyčajné smrekové alebo borovicové šišky a nechajte ich v suchu a teple vyschnúť a pekne roztvoriť. Obyčajnými záhradníckymi nožnicami ich potom zaštipnite do tvaru kvetov, a natrite ich akrylovými farbami na zvolený odtieň.

Hotové kvetinky zo šišiek potom môžete nadviazať na tenké drôtiky a zostaviť z nich farebné kytice, ale aj nádherné vence.

Využite čiapočky žaluďov aj obyčajné vetvičky

Čerstvé žalude si svoje čiapočky pevne držia, ale akonáhle začnú zasychať, čiapočky väčšinou sami opadajú. Zafarbite ich opäť akrylovými farbami a po zaschnutí z nich zostavte podobný kvetinový obraz. Stonky vytvorte z nastrihaných tenších vetvičiek.

Pomaľujte aj čerstvo vylisované listy

Nazbierajte opadané, jesenne vyfarbené listy, krátko ich nechajte vylisovať v knihe, a potom využite všetku svoju fantáziu na ich pomaľovanie. Opäť akrylovými farbami, ktoré sú farebne výrazné a po zaschnutí nešpinia. Listy potom tenučkými drôtiky nadviažte na suché konáre. Využiť môžete aj tavnú pištoľ, ale dajte pozor, aby vykukujúce kúsky lepidla nepokazili celý dojem. Medzi listy môžete zavesiť aj nafarbené žalude, ktoré môžete doplniť aj o farebné trblietky.

Z pomaľovaných listov môžete vytvoriť aj krásne dekoračné reťaze. K listom pridajte aj farebné drevené gorálky a pár menších borovicových šišiek.

Jesenné obdobie láka k vyrábaniu najrôznejších dekorácií … Nechajte sa inšpirovať!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com