Uhoriek nikdy nemôže byť dosť! Myslím si to nielen ja, ale aj tisíce záhradkárov naprieč celou krajinou. A aké je tajomstvo bohatej úrody?

Najprv rastlinky výdatne nakŕmim, potom neviem, čo s plodmi.Nevadí, nazbieram a dám priateľom a príbuzným... Medzitým je jún, do plodenia je ešte ďaleko, tak ako prvé hnojenie na uhorky použijem najlepšie hnojivo.

Teraz vám podrobne poviem, ako si ho pripraviť a ako ho dávkovať. Mimochodom, toto hnojivo sa môže podávať uhorkám počas celého rastového cyklu, nielen na začiatku, zhruba každých 10 dní.

Toto organické hnojivo je veľmi jednoduché na prípravu, potrebujete len 2 úplne prírodné ingrediencie!

Prvou ingredienciou je obyčajná burina zo záhrady. Na tento účel sa najlepšie hodia púpavy a žihľavy, tieto rastliny robia zelený nálev o niečo výživnejším ako ostatné buriny.

Na toto kŕmenie si vezmem 20-litrové plastové vedro a naplním ho do polovice burinou, pričom ju zľahka zatlačím. Ďalej to zalejem vodou až po vrch a hneď pridám druhú ingredienciu – granulovaný suchý konský, kravský alebo slepačí trus.

Budete potrebovať 10 polievkových lyžíc suchých granúl. Hnojivo dozrieva za 5-7 dní. Malo by peniť a voňať.

Výsledkom je jedinečné výživné hnojivo vyrobené z hnoja a buriny zároveň! Na kŕmenie rozrieďte 1 liter tejto zmesi do 10-litrového vedra s vodou a zalievajte rastliny pri koreni 1-2 litre naraz.

Po zaliatí budú uhorky rýchlo a hojne rásť celé leto!

Pozrite si tiež:

°°°

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!