Skúsení záhradníci používajú pred presádzanim sadeníc rôzne látky, aby minimalizovali straty na rastlinách a zabránili rozvoju chorôb.

Reklamy

Dnes sa vám pokúsim priblížiť, ktoré tri prípravky vám zabezpečia maximálnu úspešnosť pri pestovaní a presádzani vašich rastliniek.

Koreňový stimulátor

Biostimulant pre rastliny, zlepšuje mieru prežitia rastliny a podporuje tvorbu koreňov. Produkt je vyrobený na báze kyseliny indolylmaslovej, ktorá stimuluje vývoj kalusu, z ktorého sa následne tvoria nové korene.

Okrem hlavnej látky obsahujú stimulátory tieto mikroelementy: fosfor, draslík, molybdén a mangán, ktoré prispievajú k zvýšenej výžive zakorenených rastlín pri tvorbe koreňového systému.

Najjednoduchším spôsobom je poprášiť korene suchým práškom alebo môžete do každej jamky pri presádzani nasypať štipku takéhoto stimulátoru.

Heteroauxín

Druhou prospešnou látkou pri presádzani je Heteroauxín. Vo svojich účinkoch je veľmi podobný ako koreňové stimulátory.

Čistý heteroauxín je dobrý, pretože začína pôsobiť na koreňový systém takmer okamžite po aplikácii, a to je po presadení veľmi dôležité – rýchlo pomôcť rastlinám.

Látka sa používa na stimuláciu tvorby koreňov u sadeníc a iných rastlín. Sadenice ihneď po presadení zalejte prípravkom zriedeným podľa návodu.

Kyselina jantárová

Kyselina jantárová je cenovo dostupný a bezpečný liek, ktorý stimuluje rast a zakorenenie rastlín.

Rastlinám, ktoré dostali kyselinu jantárovú, rýchlo rastie koreňový systém a oveľa ľahšie sa vyrovnávajú so stresom pri presádzaní.

Na zalievanie sadeníc po zbere rozrieďte pol gramu kyseliny jantárovej v 1 litri vody.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!