Aby bolo aj tento rok uhoriek na rozdávanie, pripravím si opäť toto skvelé hnojivo. Za tento recept som veľmi vďačná!

Publikované: 11 júna 2024Prečítané: 31714Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Vlastné uhorky sú oveľa chutnejšie, chrumkavejšie a aromatickejšie ako tie z obchodu, takže každý záhradkár sa snaží dopestovať vo svojej záhrade len tú najlepšiu úrodu.

Aby uhorky dobre rástli a plodili, je dôležité vedieť, čo má táto plodina rada. Týka sa to ako starostlivosti, tak aj výživy rastlín.

Dnes vám poviem o najužitočnejšom hnojive pre uhorky, ktoré posilní rastliny a zvýši úrodu zelene najmenej o 50%!

A to nie je všetko, vďaka tomuto hnojeniu uhorky prinášajú plody oveľa dlhšie - a to až do veľmi chladného počasia, a to nie sú len prázdne slová. Všetko teraz poviem a naučím vás, ako urobiť zázračné hnojenie.

Skladá sa len z 2 prírodných zložiek a tou prvou je srvátka alebo mlieko. V tomto prípade bude srvátka samozrejme o niečo výhodnejšia a zdravšia ako mlieko, ale ak nie je srvátka, tak je celkom vhodné mlieko s minimálnym percentom obsahu tuku.

Mliečne výrobky sú veľmi obľúbené u uhoriek, ako aj u cukety, vodných melónov a tekvíc. Obsahuje draslík, fosfor a rôzne biologicky aktívne látky – to je prospešné pre rastliny aj pôdu.

Na 10 litrov vody budete potrebovať 1 liter srvátky alebo pol litra mlieka.

Druhou zložkou je Trichoderma! Na predĺženie plodnosti záhona s uhorkami nie je nič lepšie, verte mi.

Trichoderma sú prospešné huby, ktoré, keď sa dostanú do zeme a na časti rastlín, zničia škodlivé huby, ktoré následne bránia rastlinám normálne sa vyvíjať a prinášať plody až do chladného jesenného počasia.

Huba trichoderma sa aktívne rozvíja na povrchu koreňov uhoriek a zvyšuje absorpčnú schopnosť, vďaka čomu sú rastliny silnejú a lepšie rodia.

Okrem toho počas procesu hnojenia Trichoderma rozkladá polysacharidy, čím premieňa živiny prítomné v pôde na ľahko stráviteľnú formu.

Použijem 2 čajové lyžičky hnojiva z trichodermy na 10 litrov vody. Zmiešajte ingrediencie, nechajte roztok pôsobiť 10 minút a potom uhorky nalejte na vrcholy alebo ich postriekajte rozprašovačom, podľa toho, čo je pre vás vhodnejšie.

Toto hnojenie je možné aplikovať počas celého leta každé 2-3 týždne.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!