Až nedávno sme zistili, že  maľovanie na kamene je zábavný a kreatívny spôsob, ako pre mňa a moju dcéru tráviť čas spoločne a naučiť sa maľovať roztomilé a vtipné obrázky na kamienkoch.

Verte mi, je tak návykové, že budete hľadať kamene okolo všade okolo vás, aby ste ich mohli potom maľovať celý deň.

Ako si vyrobiť maľované skaly

Aj keď proces maľovania na kamene môže vyzerať veľmi ľahko a priamo, existujú určité špecifiká, o ktorých by ste mali vedieť. Postupujte podľa týchto 7 jednoduchých krokov a naučte sa maľovať skaly, ktoré vyzerajú úžasne.

  1. Vyberte si svoj kameň. Najlepšie je mať hladký a plochý kameň s vhodným tvarom pre váš projekt. Môžete maľovať akékoľvek kamene, ale tie, ktoré sú poréznejšie, majú tendenciu absorbovať farby nerovnomerne a nakoniec by mohli zničiť vaše majstrovské dielo.
  2. Kameň umyte mydlom, pretože na ňom môžu byť nečistoty a potom ho nechajte uschnúť.
  3. Kameň zafarbite striekaním alebo štetcom. Pomôže vám to s viac poréznymi kameňmi. Ak chcete dosiahnuť viac kontrastu a žiarivých farieb, môžete kameň nafarbiť bielou farbou.
  4. Začnite maľovať svoj kameň. Používajte akrylové farby – je to najlepšia voľba, pretože vydrží dlhšie. Možno budete potrebovať niekoľko vrstiev farby, aby ste získali rovnomerne zafarbený povrch. Nezabudnite nechať každú vrstvu zaschnúť pred ďalšou.
  5. Na obrysy a detaily používajte veľmi malé štetce. Musíte byť obzvlášť opatrní, pretože tento krok vyžaduje veľa pozornosti na každý detail.
  6. Na písanie na skalu môžete použiť fixky alebo permanentné popisovače. Sú vodeodolné a veľmi ľahko sa používajú.
  7. Prestriekajte hotovú prácu transparentným sprejom pre zafixovanie a lesk vášho diela, ktorý ju bude chrániť pred poškodením.

Tip: Vyskúšajte svoje zručnosti na niekoľkých kameňoch, aby ste sa s procesom zoznámili. Kým farba neuschne, vždy môžete kameň umyť a začať odznova.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: decorhomeideas.com