Torty, zákusky, ovocie, zelenina, pizza… Samé dobroty. Viete si predstaviť, že by ste ich namiesto pečenia a inej prípravy ušili?

Reklamy

Mnoho rodičov učí svoje deti rozoznávať jedlo, tvary a farby nielen na fotografiách, ale aj na hračkách. Tieto hračky sú pre túto činnosť ako stvorené. Filcové ovocie, či zeleninu si bez problémov kúpite v obchode, ale nestojí za zváženie, že by ste si takéto hračky vyrobili sami?

Ploché tvary

Jedinečnou vlastnosťou filcu je, že má obe strany rovnaké. Ako ušiť plochú filcovú zeleninu? Najprv musíte urobiť vzor. Urobte to najjednoduchšie – musíte nakresliť obrys zeleniny. Obrázok by mal byť jednoduchý, ale rozpoznateľný. Napríklad mrkva je obdĺžnik so zúženým spodným okrajom, zemiak môže vyzerať ako veľká fazuľa. Na papier alebo lepenku nakreslíme vzor a preložíme ho do filcu.

Na kreslenie na látku je najlepšie mydlo alebo krieda. Každý detail musí byť autentický. Existujú dva spôsoby, ako vytvoriť ploché filcové jedlo. Prvým je spojenie dvoch zrkadlových častí. Tieto zošijeme dokopy niťou rovnakej farby. Nič však nepokazíte, pokiaľ budete šiť niťou kontrastnou. Druhou možnosťou je plnenie výrobkov vatou či iným výplňový materiálom. Nebudú úplne ploché, ale ani objemné. Výsledkom je priemerná verzia, ktorú môžete držať v rukách.

Dajte svojej zelenine osobnosť

Ak chcete produktu pridať na vzhľade, musíte pridať niekoľko podrobností. Napríklad zelenina a ovocie z filcu sa dajú dodekorovať švami. Pri výrobe mrkvy nezabudnite na výrobok všiť pozdĺžne pruhy. Takto dodáte skutočnej zelenine realistickejší vzhľad.

Aby hračka nevyzerala nudne, je možné jej prilepiť aj oči, líca, nos a ústa. Plstená zelenina bude vyzerať zaujímavejšie, keď získa tvár. Deti sa radi zúčastnia výrobného procesu. Oči na zeleninu je možné zakúpiť v obchode alebo rovnako vystrihnúť z filcu. Líca môžu byť nakreslené alebo vyrobené z kúskov látky. Ústa zase vyšívané tmavými niťami.

Do svojej práce môžete vniesť kreativitu, pretože hra s jedinečnými hračkami je pre deti oveľa zaujímavejšia ako s typickými riešeniami.

Dá sa to spraviť aj komplikovanejšie

Ak nechcete robiť ploché tvary, môžete ísť inou cestou. Plstené ovocie a zelenina, ktoré je ako ozajstné, vyzerá zaujímavejšie a dá sa použiť nielen ako vizuálna pomôcka pri tréningu, ale napríklad aj na zábavu v obchode, či kuchynke. Výroba takýchto výrobkov si bude vyžadovať viac času, úsilia a materiálu.

Potrebné je šiť zeleninu z filcu z látok jasných farieb, pretože deťom sa pastelová verzia páči menej. Pamätajte, že deti sa s vašimi výrobkami budú hrať viackrát. Takže nestojí za to nič nalepovať, je potrebné všetky detaily všiť.

Inšpirácia

Ak hľadáte inšpiráciu, tu jej nájdete dostatok. My sa pomaly púšťame do šitia, a čo vy?

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com