Máme vysoké teploty, a to je v kombinácii s hnijúcim bioodpadom ideálnou živnou pôdou pre larvy v nádobách.

Reklamy

Bioodpad je výborným zdrojom potravy pre muchy, ktoré tam rady kladú vajíčka. Majú ideálne prostredie, vysokú teplotu a vlhkosť.

Ak sa biologický odpad pred zberom skladuje dlhší čas, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že tam hmyz nakladie vajíčka.

Aby ste sa zbavili červov a lariev vo smetných nádobách na biologický odpad, musíte použiť:

Časté vyprázdňovanie: Pravidelná likvidácia biologického odpadu znižuje riziko výskytu lariev.

Udržiavanie nádoby v čistote: Pravidelné umývanie nádoby a jej udržiavanie v čistote môže pomôcť eliminovať výskyt lariev.

Nádobu pevne zatvorte: aby sa dovnútra nedostal hmyz.

Skladovanie v chlade: Ak je to možné, umiestnite nádobu na chladnejšie miesto, aby ste spomalili rast.

Aby ste sa zbavili tých, ktoré tam už sú, najskôr opatrne vyprázdnite odpadkový kôš a miesta pokryté larvami zalejte vriacou vodou. Potom vodu vylejte pomocou starého sitka na zachytenie mŕtvych červov a vložte ich do vreca na odpadky.

Nakoniec rozpustite vo vriacej vode trochu prostriedku na umývanie riadu a kefou očistite steny odpadkového koša. Nezabudnite kôš sušiť vonku alebo na slnku, aby ste sa vyhli vlhkosti, ktorá podporuje reprodukciu.

Keď je smetný kôš suchý, vyberte si vhodné vrece na odpadky a pripevnite ho na vrch koša.

Soľ

Ďalším spôsobom je nasypať vrstvu soli na dno odpadkového koša, potom mŕtve červy pozbierať sitkom a hodiť ich do vreca na odpadky.

Ocot

Namočte handričku do octu a vyčistite odpadkový kôš. Opláchnite čistou vodou a osušte. Pred čistením si nezabudnite chrániť ruky rukavicami.

Sóda

Pohár sódy rozrieďte v litri horúcej vody. Do tejto zmesi namočte špongiu a vyčistite dno odpadkového koša. Potom opláchnite čistou vodou a nechajte dôkladne vyschnúť.

Saponát na riad

Nalejte trochu prostriedku na umývanie riadu do odpadkového koša, vystriekajte smetnú nádobu záhradnou hadicou, nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom vydrhnite steny kefou. Všetko, čo musíte urobiť, je umyť odpadkový kôš a vysušiť ho.

Odstrašiť muchy

Keďže príčinou výskytu červov sú muchy, jednoduchým zahnaním sa problém vyrieši hneď pri zdroji. Na to môžete použiť prírodné repelenty.

Zmiešajte biely ocot s niekoľkými kvapkami citrónového alebo eukalyptového oleja v rozprašovači a nastriekajte dno a boky odpadkového koša.

Vyskúšať môžete aj prírodný odpudzovač múch: Cibuľu povarte vo vriacej vode na pár minút a počkajte, kým vychladne, aby ste odstránili šupku. Potom prepichnite cibuľu klinčekmi a vložte ju do misky na dno odpadkového koša. Muchy neznášajú vôňu klinčekov.

Cesnak pôsobí aj ako prírodný repelent. Niekoľko ošúpaných strúčikov cesnaku uvaríme v horúcej vode. Prefiltrujte a nalejte prípravok do rozprašovača a týmto prípravkom postriekajte vnútro smetnej nádoby.

Niektoré rastliny, napríklad eukalyptus, mäta a bobkový list, pôsobia aj ako prírodné repelenty. Stačí ich rozdrviť a rozsypať na dno odpadkového koša.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!