Uznávame, že čipsy nie sú naozaj veľmi zdravé, no aj tak si ich doprajeme každú chvíľku. Ak kupujete tie v tube, máme pre vás 50 skvelých nápadov, ako ju môžete ešte využiť. Šikovné!

Reklamy

Vďaka svojmu valcovému tvaru a pevnosti sú ideálne na výrobu rôznych predmetov, dekorácií a darčekov. Dnes by sme vás o niektoré z nich radi obohatili a ponúkli vám veľa DIY projektov, ktoré sú veľmi jednoduché a rýchle na realizáciu.

Vo väčšine prípadov budete ako doplnkový materiál potrebovať aj ostrý nôž, nožnice, niť alebo šnúrku, lepidlo, akrylovú farbu a baliaci papier. Okrem toho samozrejme nesmie chýbať ani patričná dávka manuálnej zručnosti. A takto to začína!

Výroba reproduktora pre váš mobilný telefón

Najmä deťom a mladým ľuďom sa tento nápad bude určite páčiť. Hrdo vyrobený reproduktor potom môžete použiť na vlastnú tvorbu hudby alebo jednoducho na počúvanie obľúbenej hudby. Na výrobu takéhoto reproduktora v podstate potrebujete iba prázdnu škatuľku od čipov, štyri drevené gorálky, nôž, nožnice a papierovú utierku.

Tubu môžete nechať tak, ako je s pôvodnými nadpismi, alebo ju natrieť akrylovou farbou, ktorá sa vám páči, v tomto prípade krásnou modrozelenou farbou. Štyri drevené gorálky slúžia ako podpora v podobe štyroch stabilných nožičiek. 

Mobilný telefón sa vkladá do jedného konca tuby. Samozrejme, že na to vyrežete drážku. Do druhého konca tuby je zapichnutá papierová utierka, aby lepšie fungovala akustika.

Vyrobte si vlastný stojan na časopisy

Nemenej originálny a praktický je stojan na časopisy vyrobený z takejto tuby, ktorý len tak visí na stene. Nielenže vyzerá cool a štýlovo, ale tiež šetrí veľa miesta a je optimálne flexibilný. 

Môžete použiť tri alebo viac prázdnych túb, ozdobených farbou alebo pekným baliacim papierom. Potom ich pomocou stuhy alebo špagátu zaveste na drevenú dosku.

Stolná lampa

Takúto stolnú lampu vyrobenú z tuby od čipsov vyrobíte rovnako. Tienidlo lampy v tomto prípade už máme. Stačí ho iba ozdobiť farbou alebo dekoračným papierom a navŕtať požadované otvory. Ako zdroj svetla je ideálne použiť LED žiarovku alebo svetelnú reťaz, aby sa nám lampa nezahrievala.

Vyrobte si svojpomocne vázu

Takáto elegantná váza na dekoráciu stola je jedným z najlepších nápadov. Stačí iba lepiaca pištoľ a kamienky. Vnútro dózy býva pokryté tenkou hliníkovou fóliou a preto je vhodná aj na rezané kvety, ktoré potrebujú vodu.

A čo ďalej?

Ostalo nám ešte množstvo nápadov, tak si ich poďte spolu s nami pozrieť. Možno sa vám zíde darčekový obal, nádoba na špagety, alebo by ste chceli kreatívny kvetináč? Záhradné dekorácie, kŕmidlo pre vtáky alebo šperkovnica – všetko je možné, presvedčte sa sami!

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com