Krásny vianočný veniec môžete vytvoriť takmer zo všetkého a zvládnete to aj za pár korún. Neviete ako? Našli sme pre vás tie najkrajšie a najzaujímavejšie vence na dvere pre inšpiráciu. Ktorý si vyberiete vy?

Reklamy

Vyzdobiť si počas adventu byt či dom sa chystá väčšina domácností. Vianočný veniec, ktorý sa zavesí na dvere, je jednou z najtypickejších dekorácií, ktorá často zdobí nielen vstupné dvere až do troch kráľov. Pre inšpirácie sa pozrite na koniec článku do galérie.

Ihličnany a mašle

Najčastejšie sú vidieť vence, ktoré tvoria vetvičky ihličnanov – najčastejšie jedlí alebo smrekov. Korpus z vetvičiek sa dá kúpiť už hotový, alebo si môžete kúpiť slamený korpus, okolo ktorého vetvičky obtočíte podľa seba.

Je to ale vcelku zbytočná práca, pretože to neurobíte o moc inak. Oplatí sa to jedine v prípade, že máte možnosť si vetvičky nastrihať a ušetriť tak nejaké peniaze. Veniec sa potom len dozdobia mašličkami, rolničkami, ozdôbkami, skrátka všetkým, čo máte radi.

Prírodné materiály

Stále viac sú vidieť aj vence z materiálov, ktoré s pôvodnými vencami nemajú nič spoločné. Pre základ takéhoto venca potrebujete slamený alebo polystyrénový korpus, ktorý sa dá zohnať veľmi lacno. Na ten potom stačí pripevniť čokoľvek, čo si vyberiete. Najkrajšie vence sú z malých, ale aj veľkých šišiek, škrupín od orechov, kávových zrniek, šípok, alebo napríklad aj suchých cestovín mašličiek. Takému venci už potom stačí len látková stuha na dozdobenie. Šišky navyše môžete použiť aj k ďalšiemu tvoreniu, tak si ich nazbierajte viac!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com