Veniec patrí medzi najobľúbenejšie vianočné dekorácie. Snúbi v sebe hlbokú symboliku aj krehkú krásu a vie dokonale vyčarovať kúzlo Vianoc. Inšpirujte sa, ako môže takýto vydarený vianočný veniec vyzerať.

Reklamy

Vianočný veniec, to je symbolický kruh, neustály kolobeh ročných období. Rok sa práve na Vianoce uzatvára, starý rok sa lúči a nový už je za dverami. Obdobie okolo zimného slnovratu je prastarou oslavou života, obnovením poriadku a nádejou na nový začiatok. Kresťanská symbolika a príbeh narodenia Ježiša dodávajú tajomným sviatkom ďalšiu, ľudskú vrstvu plnú pokory a radosti.

Poďme sa pozrieť na podarené vianočné vence, ktoré môžete umiestniť na dvere svojich domovov, kam tradične patria, ale aj do okien alebo na iné vhodné miesta.

Vianočný veniec na dvere z prírodných materiálov

Vence môžete v období pred Vianocami kúpiť doslova na každom rohu. Ponúkajú je snáď vo všetkých kvetinárstvach, záhradníctvach aj všemožných obchodných reťazcoch.

Ak natrafíte na niekoho šikovného, môžete si zaobstarať veniec vyrábaný ručne, s láskou a z kvalitných prírodnín. Tak ako vianočné dekorácie alebo ozdoby na stromček, môže byť aj váš nový veniec ne dvere inšpirovaný prírodou.

Najobľúbenejšími (a tradíciou najoverenejšími) sú klasické vence z čečiny. Majú prírodný vzhľad, prízdoba na nich vyzerá nádherne skoro v akomkoľvek množstve a navyše – vonia Vianocami.

Tradícia ale nie sú povinnosťou a ak túžite po inom vzhľadu alebo materiáloch, nenechávajte sa nimi spútať. Šišky, konáre alebo dokonca sušené ovocie. Všetky tieto prírodné dekorácie urobia váš vianočný veniec úžasný. Inšpirujte sa!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com