O idylke s krbom snívame mnohí. Predstavujeme si večernú pohodičku pri pukajúcom ohni či sálavé teplo, ktoré rozohreje celý náš domov.

Reklamy

Krb ako taký je nepochybne dominantným prvkom akéhokoľvek interiéru. Dnes našťastie nájdeme široký výber nielen dizajnov krbov (od tradičných, moderných až po úplne originálne a netradičné), ale aj technológii, ktoré nám umožnia mať krb takmer na mieru.

Na prvom mieste je funkcia

Chceme ho mať “len na okrasu” alebo ním potrebujeme dosiahnuť určitú výhrevnosť? Ako zdroj tepla primárne fungujú krbové kachle, ktoré sú oproti dekoračným drahšie, no zároveň majú oveľa väčší výkon. Takisto je možné získané teplo rozdeliť do viacerých izieb prostredníctvom výmenníka alebo teplovzdušných rozvodov.

Majitelia rodinných domov, ktorých cieľom je interiér aj dostatočne vykúriť preto najčastejšie siahajú po krboch na tuhé palivá alebo po plynových krboch. Oba typy si vyžadujú komín kvôli odvodu spalín, čo vo väčšine rodinných domov nepredstavuje žiaden problém.

Pre bytové priestory sú zase ideálne biokrby alebo elektrické krby, ktoré nepotrebujú komín. Taktiež dokážu poskytnúť teplo pre bežnú miestnosť a zároveň ich možno esteticky zakomponovať napríklad do obývačkovej steny.

Poďte sa s nami na to pozrieť a nechajte sa inšpirovať!

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com