Sú lacné a ľahko dostupné. Napriek tomu sú nábytok a doplnky do bytu vyrobené z paliet krásne, dizajnové a trendy. Neveríte? Výrobky kutilov z celého sveta vás presvedčia!

Reklamy

V posledných pár rokoch zaznamenáva nábytok z prepravných drevených paliet obrovský boom, ktorý neutícha. Naopak má stále vzostupnú tendenciu. Niet divu. Ide o ľahko dostupný materiál. Palety sú totiž stále najpoužívanejším prostriedkom pri transporte tovaru aj jeho následnom skladovaní. Pri troche šťastia zoženiete použité kúsky zadarmo alebo ich môžete vo výkupniach kúpiť okolo 3 až 5 Euro za kus, čo určite nie je moc.

Nemusíte hneď vyrábať celú nábytkovú stenu. Začnite s niečím jednoduchým. Prekvapte rodinu praktickým botníkom. Podrobný návod, ako na to, nájdete v nasledujúcom videu:

Ak sa vám video páči, prihláste sa odber kanála YouTube a sledujte najnovšie videá, ktoré pre vás pripravujeme.

S na prvý pohľad nevzhľadnými paletami sa ale dá doslova čarovať. Premeniť ich môžete na sedačku, posteľ, vešiak, stolík, botník, ale napríklad aj kompletné záhradné posedenie. Obrovskou výhodou je, že sa dajú povrchovo upraviť ako bezfarebným lakom, tak celou škálou farebných odtieňov, moridiel, voskov alebo prírodnými olejmi. Nie je preto veľký problém zakomponovať nábytok a doplnky z nich do každého interiéru.

Záleží len na vás, či využijete rovno celú paletu v kuse, čo je tá najjednoduchšia varianta, alebo ju rozoberiete na jednotlivé dosky a z nich potom už zostavíte čokoľvek. Výroba drobnejších kúskov vám nezaberie viac ako pár hodín, na zložitejšie nábytkové zostavy si ale budete musieť vyhradiť aj niekoľko týždňov. Nemusíte byť práve vyučený stolár, zvládne to každý. Stačí len popustiť uzdu fantázii a kreativite.

Paletový nábytok je originálny, variabilný a dokáže oživiť každý interiér. Pôsobí jednoduchým a čistým dojmom. Pokiaľ ale nezoberiete odvahu pustiť sa do jeho výroby, môžete si ho kúpiť už hotový. Či už na internete od niekoho, kto si z koníčka urobil živnosť, alebo v niektorom z mnohých obchodov, ktoré sa na výrobu a predaj módneho netradičného nábytku orientujú.

Inšpiráciu nájdete v galérií nižšie.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com