Pri jednej z nedávnych štúdií bolo dokázané že kokosový olej je veľmi efektívny v boji proti baktériám, ktoré spôsobujú zubný kaz. Testovanie oleja prebiehalo v jeho prirodzenom stave.

Reklamy

Zistilo sa že silno inhibuje rast baktérie  Streptococcus, vrátane baktérie Streptococcus mutans, ktorá je hlavnou príčinou zubného kazu. Ukázalo sa teda, že kokosový olej má predpoklady nato, aby sa mohol používať spoločne, alebo dokonca aj miesto zubnej pasty. Dnes si predstavíme 5 hlavných dôvodov a výhod prečo tomu tak je.

1. Neobsahuje škodlivé chemikálie

Bežné zubné pasty, väčšinou obsahujú látku zvanú triclosan, ktorá je spojená s obavami voči rezistencií na antibiotiká. Naviac tiež obsahujú Fluorid, ktorý je toxickým priemyselným výrobkom.

2. Účinný proti baktériám, ktoré spôsobujú zubné kazy

Výskumy dokazujú, že dokonca aj obyčajné kloktanie kokosovým olejom výrazne znižuje pôsobenie baktérií, ktoré spôsobujú zubný kaz a zároveň tiež efektívne odstraňuje zubný plak.

3. Bez penidiel

Mnoho zubných pást tiež obsahujú chemické povrchové látky, ktorá zapríčiňujú penenie zubnej pasty. To môže byť v rozpore s našimi chuťovými pohárikmi. Kokosový olej naproti tomu pomáha udržiavať prirodzenú rovnováhu lipidov na jazyku a pritom má stále silné antibakteriálne vlastnosti.

4. Je lacnejší

Na vyčistenie zubov vám postačí len malé množstvo oleja, jeden pohár vám tak môže vydržať aj niekoľko mesiacov. 

5. Môžete si z neho pripraviť pastu vlastnej výroby

Je to naozaj jednoduché, buď je možné používať kokosový olej samotný, ako zubnú pastu a alebo je možné do neho pridať ďalšie zložky ako napríklad esenciálne oleje ako napríklad mätový olej.

Tip: Ak nechcete kokosovým olejom nahrádzať zubnú pastu, môžete ho používať ako ústnu vodu. Stačí ho každý deň pár minút kloktať. 

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj:  healthyfoodhouse.com