Nemusíte čakať na predvianočný čas. Práve teraz si môžete ozdobiť dvere vencom s jesennou tématikou, ktorý vás poteší pri každom príchode domov. Inšpiráciu nájdete v galérii nižšie.

Reklamy

Ešte pred pár rokmi sme poznali len klasický adventný veniec ozdobený štyrmi sviečkami, ktorý nám položený na stole či komode odpočítaval čas do Vianoc. Dnes si už ale stále viac ľudí vešia dekoratívne vence aj na vstupné dvere bytu či domu. A to nielen v predvianočnom alebo veľkonočnom čase. Obľúbené sú aj sezónne vence s tématikou daného ročného obdobia.

Ako vyrobiť veniec? Stačí korpus, drôt a dekorácie


Vlastnoručná výroba venca na dvere nie je zložitá. Slamený alebo polystyrénový korpus kúpite v každom väčšom kvetinárstve alebo v hobby markete za pár eur. Potom už budete potrebovať len tavnú pištoľ, prípadne viazací drôt, a materiál na ozdobenie. Ten bez problémov nazbierate na víkendovej prechádzke alebo cestou domov z práce.

Najvhodnejšie bude pestrofarebné lístie, vetvičky rôznych kríkov s listami i bez, steblá najrôznejších tráv, brečtan. Krásne sa na venci budú vynímať tiež  vetvičky s plodmi jarabiny, hlohu, vtáčieho zobu. A na finálne dozdobenie môžete použiť plody najrôznejších stromov v podobe gaštanov, žaluďov, bukvíc a šišiek, ale napríklad aj prázdne slimačie ulity.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com