Pokiaľ sa vám páči boho štýl a premýšľate, ako s jeho pomocou premeniť svoju domácnosť, máme pre vás tie najlepšie tipy z Internetu. Zmiešajte staré aj nové kusy nábytku, vzory aj prírodné materiály, nebojte sa experimentovať a vytvorte si interiér, v ktorom sa budete cítiť jednoducho skvele.

Reklamy

Ako vyzerá obývačka v štýle boho?

Štýl boho v poslednej dobe udáva trendy nielen v móde, ale aj v interiérovom dizajne. Názov je odvodený od slova „bohemian“, teda bohémsky, a vznikol vo Francúzsku v 19. storočí v komunite umelcov, ktorí sa vymykali priemeru. Presne také je aj bývanie v štýle boho. Všetko, len nie priemer. Určite pristane aj vašej obývačke…

Farby

Zabudnite na jednoduché a dokonale zladené interiéry plné doplnkov v neutrálnych farbách. Je čas sa odviazať.

Boho štýl musí doslova prekypovať farbami a pestrými vzormi. Ako pozadie zvoľte prírodnú hnedú či béžovú, ktorú následne doladíte červenou, oranžovou, žltou či tyrkysovou.

Inšpirácia z prírody

Doplnky v boho obývačke by mali byť z prírodných materiálov. Kvetináče vložte do jutových vriec alebo do košov z ratanu či morskej trávy.

Boho obývačka sa nezaobíde ani bez tapisérií či prírodných dekorácií na stenách. Tie sa tam hodia lepšie ako obrazy či fotografie. Nič nepokazíte ani kobercom zaveseným na stene. Fantázii sa medze nekladú a v boho štýle to platí dvojnásobne.

Nábytok

Boho, rovnako ako vintage štýl, prechováva lásku k unikátnym kúskom s históriou. Do svojho interiéru preto môžete vybrať aj starší nábytok, ktorý si svojpomocne zrenovujete. Dôležitejšie, ako samotný dizajn sú však použité materiály. Boho miluje kombinácie materiálov, čím viac ich do svojho priestoru začleníte, tým originálnejšiu atmosféru vytvoríte.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com