Márne vymýšľate, ako zabaviť deti, ktoré sa doma na nútených prázdninách trochu nudia? Pozrite sa v kuchyni do šuplíka, možno tam máte uložený malý poklad. Plastové slamky na pitie! Máme pre vás niekoľko nápadov, ako ich využiť a premeniť v perfektný materiál na detské tvorenie.

Reklamy

Našli ste v kuchynskom šuplíku plastové slamky na pitie? Potom máte vyhraté a zabaviť tvorivé deti už bude pre vás hračka. Skúste pozrieť aj do šatníkovej skrine, aj tam možno nájdete nenosené oblečenie, ktoré s deťmi premeníte na dekorácie a trebárs aj ručne šité hračky.

Ak sa vám video páči, prihláste sa odber kanála YouTube a sledujte najnovšie videá, ktoré pre vás pripravujeme.

Veselé jarné prskavky

Slamky si nastrihajte na požadovanú dĺžku a potom ich pevne zviažte plastovou páskou. Pokiaľ ju doma nemáte, bude stačiť aj drôtik alebo pevný špagát, ale s páskou bude práca jednoduchšia. Jednotlivé prskavky zaveste na nitky do priestoru alebo do okna detskej izby.

Farebné dekorácie

Pripravte si plastové slamky, nite alebo silon, gorálky, a na strapce budete potrebovať staré tričko. Z nastrihaných slamiek, navlečených na vlasec alebo niť vytvorte dvojité ihlany a na vrchole ich ozdobte navlečenými gorálkami. Na spodnej špičke pripevnite strapce z nastrihaných starých tričiek. Tričko nastrihajte priečne na pruhy široké asi 1,5 až 2 cm a každý pruh silno natiahnite. Okraje sa tým zarolujú a vznikne povrázok.

Ak doma nájdete starých tričiek viac, pekne ich všetky na pruhy nastrihajte. Určite ich využijete aj na ďalšie tvorenie. Dajú sa z nich vytvárať farebné koberčeky, ťahacie hračky pre psíkov aj háčkované pufy na sedenie či pod nohy.

Girlanda do detskej izby

Plastové slamky nastrihajte asi na tretiny. Pripravte deťom silnú ihlu s navlečenú ražnú niťou alebo tenším bavlneným povrázkom (napríklad použite kuchynský povrázok na mäsovú roládu). Jednotlivé slamky už zvládnu väčšie deti sami napichovať na ihlu a navliekať na špagát.

Veselé slniečka

Slamky nastrihajte asi na tretiny a na oboch koncoch ich trochu nastrihnite. Do vzniknutých zárezov navlečte kolieska z farebnej štvrtky. Rovnako tak môžete bielu štvrtku pomaľovať vodovkami alebo fixkami. Hotové slniečka pripevnite na vlasec alebo nitku a zaveste do priestoru.

Reťaz zo slamok s ohybnými kolienkami

Slamky s kolienkami na ohnutie konca slamky nastrihajte na požadovanú dĺžku a jeden koniec slamky nastrihnite, aby sa vám ho podarilo zasunúť do druhého slamky. Z troch slamiek tak vznikne trojuholník. Malé trojuholníčky môžete pospájať do reťaze. Vznikne tak napríklad veselý náhrdelník pre malé slečny.

Slniečko alebo veniec?

Z plastových slamiek môžete vytvoriť aj dekoráciu na stenu. Najprv si pripravte kruh z tvrdého papiera, napríklad zo starej krabice. Potom na neho tavnou pištoľou nalepujte jednotlivé slamky. Vznikne tak farebné slniečko, ktoré môžete nakoniec aj prestriekať farbou v spreji na požadovaný odtieň.

A čo ďalej?

Z plastových slamiek sa dá vyrobiť naozaj všeličo, skúste si pozrieť a vyrobiť niektoré z nasledujúcich nápadov.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com, youtube.com/IdunnGoddess