Nenechajte si pokaziť náladu sychravým počasím. Využite dary, ktoré nám jesenné príroda ponúka, a pustite sa do výroby nejakej krásnej dekorácie.

Reklamy

Aj keď je jeseň chladná a pochmúrna, je pre veľa ľudí tým najkrajším obdobím roka. Nie je totiž krajší pohľad, ako na stromy posiate nádhernými sýto sfarbenými listami. Magickú jesennú atmosféru si ale nemusíte užívať len vonku. Vďaka týmto dekoráciám si ju ľahko môžete preniesť aj domov.

Využiť môžete takmer všetko, čo vonku nazbierate. Či už je to opadané lístie, vetvičky stromov a kríkov s listami alebo plodmi, gaštany, žalude, orechy, jabĺčka, okrasné tekvice, šľahúne brečtanu alebo napríklad mach. Nádherne vyzerajú aj dekorácie doplnené jesennými kvetmi, ako vres alebo Chryzantémy.

Výrobu takýchto dekorácií zvládne každý

Nezáleží pritom vôbec na tom, ako veľmi zruční ste. Jednoduchšie dekorácie zvládnete vyrobiť behom pár minút. Stačí napríklad vystlať sklenenú vázu do troch štvrtín machom, dosypať ju gaštanmi alebo žaluďmi a zapichnúť do nich pár vetvičiek kríku s červenými plodmi. Úžasne vyzerajú aj svietniky vyrobené z obyčajných zaváracích pohárov. Okrem nich už potrebujete len lepidlo a opadané lístie, ktoré nalepíte na steny pohára. Nakoniec stačí dovnútra vložiť zapálenú čajovú sviečku.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com