Potrebujete rýchlo vysušiť obľúbenú blúzku? Vyriešiť problém zo zapáchajúcimi topánkami alebo sa vám nedarí otvoriť fľašu s kompótom. Všetky, ako aj mnoho iných vyriešite vďaka týmto nápadom.

Reklamy

Zozbierali sme pre vás množstvo skvelých nápadov a tipov na zjednodušenie a zlepšenie každodenného života. Pozrite si zoznam 20 trikov, ktoré vás okrem iného naučia, ako rýchlo vysušiť oblečenie, urobiť topánky opäť voňavými alebo nepremokavými, alebo rýchlo nájsť zapadnuté náušnice.

Vypestujte si ruže z odrezkov

Skvelý tip na pestovanie rúži z odrezkov. Pred výsadbou zatlačte spodné konce odrezkov do malých zemiakov. Vlhkosť a živiny v zemiakoch umožnia odrezkom vyvinúť zdravé korene.

Nepremokavé topánky

Na to, aby ste svoje látkové topánky premenili na nepremokavé, nepotrebujete nič iné, ako včelí vosk a fén. Naneste včelí vosk na celé topánky. Ďalej pomocou fénovania roztopte včelí vosk, až kým ho nebude vidieť. Tadá. Vaše nepremokavé topánky sú pripravené.

Sušte svoje oblečenie rýchlejšie

Ak nemáte sušičku a potrebujete rýchlo vysušiť vaše obľúbené oblečenie, môžete urobiť nasledujúce. Mokré oblečenie položte na suchý uterák. Zrolujte uterák s odevom do vnútra. Zdvihnite a čo najsilnejšie zatočte, aby ste vytlačili prebytočnú vodu. Po vypustení prebytočnej vody odev poveste na vešiak, aby úplne vyschol.

Zapáchajúce topánky

Ak potrebujete rýchlo vyriešiť problém zapáchajúcich topánok, vložte do každej niekoľko suchých vrecúšok čaju, aby absorbovali zápach. Ak sú vaše topánky navyše mokré, naplňte ich zmesou ryže a sódy bikarbóny a nechajte pôsobiť niekoľko dní.

Tesné topánky

Kúpili ste si nové topánky a doma ste zistili, že vám nesedia ideálne a trochu tlačia? Každú topánku naplňte mokrými novinami čo najtesnejšie. Nechajte topánky vyschnúť a potom noviny vyberte.

Založte si oheň

Čipsy niesu len chutným občerstvením. Tuk, oleje a chemikálie v zemiakových (alebo iných) lupienkoch z nich robia vynikajúci materiál na zakladanie ohňa.

Nájdite malé stratené predmety

Pomocou vysávača nájdite drobné predmety, ktoré ste stratili, napríklad náušnice. Stačí pomocou gumičky na koniec hadice od vysávača pripevniť dámsku pančuchu a zahájiť hľadanie. Z času na čas prekontrolujte, či sa vám pančucha nepretrhla alebo či už na nej hľadaný predmet nieje.

Fľaša na vodu

Je to skvelý spôsob, ako sledovať svoj denný príjem vody. Na fľašu s vodou nakreslite čiary centrofixou a potom pri každej čiare pripíšte čas. Označenie vám bude slúžiť ako vizuálna pripomienka, že máte piť vodu a pomôže vám docieliť váš denný príjem vody.

Odstráňte škvrny na toalete

Nelejte plechovky koly do záchodovej misy a nechajte ju cez noc pôsobiť. Potom ho umyte mydlovou vodou a prepláchnite.

Vyčistite si odpad

Na minútu nechajte pretekať odpadom horúcu vodu a následne vsypte do odpadu 1 šálku sódy bikarbóny. Pomaly vlejte šálku octu a ešte raz prepláchnite horúcou alebo vriacou vodou.

Vyčistite sprchovú hlavicu

Ak chcete vyčistiť sprchovú hlavicu alebo sitká kúpeľňových batérií, naplňte igelitové vrecko bielym octom a pripevnite ho k sprchovej hlavici pomocou gumičiek. Nechajte cez noc pôsobiť. Budú ako nové.

Zabráňte odpáraniu gombíkov

Aby ste mali vždy na svojom mieste, jednoducho na ne neneste trochu číreho laku na nechtu.

Telesný pach

Ak ste si zabudli dať dezodorant a nechcete sa cítiť ako v posilňovni, nakrájajte si čerstvý citrón alebo pomaranč na dve polovice a jednoducho si ho votrite do pokožky. Pach tela zmizne.

Ako zosilniť hlasitosť telefónu

Ak máte problém z večne nepočujúcim telefónom, vložte ho do pohára alebo misky reproduktorom dole. Zvýšite tak hlasitosť reproduktorov.

Aby ľad v chladničke vydržal dlhšie

Keď idete na pláž a vezmete si so sebou chladničku s ľadom, posypte ľad soľou aby chlad ostal oveľa dlhšie.

Svieži dych

Ak ste odišli z domu a zabudli ste si umyť zuby, prípadne vám došla zubná pasta, žuvanie jablka môže pomôcť pri zápachu z úst.

Citrusové sviečky

Chcete, aby váš domov rozvoniaval celé hodiny? Vyrobte si pomarančovú alebo citrónovú sviečku a jej svetlo a aróma vydrží dlho. Návod ako si ju vyrobíte nájdete tu.

Ako otvoriť poriadne zatiahnuté veko

Pravdepodobne ste už počuli veľa spôsobov, ako otvoriť nepoddajné viečko sklenenej nádoby. Jedným z najznámejších je uvoľnenie viečka pomocou lepiacej pásky. Ak ju však nemáte po ruke, urobte nasledovné: Skúste jednu – dve minúty nechať pretekať cez viečko horúcu vodu, fľašu utrite a napokon otvorte. Môžete tiež veko namočiť  do horúcej vody, aby ste dosiahli rovnaký efekt.

Trik s drevenou vareškou

Tento starý trik nikdy nesklame. Aby vám vriaca voda v hrnci nikdy nepretiekla, položte cez okraj hrnca drevenú varechu. Varecha popuká bubliny a zabráni jej rýchlemu pretečeniu.

Ako vytiahnuť SIM kartu

Vložte kancelársku sponku, ktorú ste pred tým ohli, do malého otvoru v zásobníku na SIM kartu.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!