V každodennom živote vždy nájdete veľa kreatívnych spôsobov, ako využiť čokoľvek. Skvelým príkladom sú aj tieto nápady. Keď sú už čipsy zjedené a zostala prázdna kartónová tuba, neponáhľajte sa s jej vyhodením.

Reklamy

Dnes sme pre vás zozbierali najlepšie šikovné nápady, ktoré si môžete ľahko urobiť doma. Zoberte prázdnu kartónovú tubu od čipsov a pozrite si, aké skvelé veci si z nej dokážete pripraviť.

Váza

Jednoduchým obtočením špagátu sa prázdna trubica od čipsov zmení na…ozdobnú vázu. Všetko, čo musíte urobiť, je ozdobiť vonkajšiu stranu vašej vázy akýmkoľvek materiálom, ktorý sa vám páči alebo máte po ruke.

Darčeková krabička

Mimoriadne zabaliť darček je skutočné umenie. Obal od čipsov je ideálny na zabalenie niektorých jedlých produktov, ako sú sušienky alebo cukríky, ako aj na malé a ľahko poskladateľné predmety.

Obal na cestoviny alebo špagety

Dlhá nádoba od čipsov je ideálna na skladovanie špagiet, ale môžete si do nej dať aj ľubovoľné cestoviny. Existuje vhodnejšie miesto ako kuchyňa, kde nájdete toľko drobností, ktoré môžete dať do tuby?

DIY obal na vatové tampóny alebo sáčky

Vyrezaním malého zaobleného otvoru v spodnej časti tuby získate skvelý držiak na vatové tampóny alebo dokonca kávové kapsule. A ak urobíte malý otvor v plastovom veku, získate perfektný zásobník na mikroténové vrecká alebo tašky.

Kaleidoskop

Je to vynikajúci nápad pre rodičov aj deti. Budete potrebovať kladivo a klinec na vytvorenie malého otvoru na zadnej strane tuby, nejaký holografický papier, lesklé kamene, veľkú inšpiráciu a trochu času na to, aby ste všetky tieto veci spojili.

Organizátor na špagátiky, bavlnky či stuhy

Tento nápad je pre všetkých neúnavných kutilov. Prázdne tuby sú mimoriadne vhodné na organizovanie stužiek, remienkov, hrubých nití, motúzov a iných kreatívnych vecí. Toto všetko môžete ľahko uložiť vo vnútri trubice a vychutnať si dokonalý poriadok na svojom remeselníckom stole.

Forma na sviečky

Prázdne obaly od čipsov je možné plniť roztaveným voskom v ľubovoľných kombináciách a pomeroch, aby ste získali niekoľko krásnych a farebných doma vyrobených sviečok.

Ohrievač párkov a klobás

No, povedzme si pravdu, nie je to najjednoduchší spôsob varenia párkov, ale niet pochýb o tom, že je zábavný. Potrebujete samozrejme len solárnu energiu, prázdne trubice so špajdľami a párky, samozrejme. Je čas na niekoľko vedeckých experimentov.

Domček alebo veža pre deti

Môže to byť vhodný základ pre hračkársky domček, vežu alebo dokonca pre hrad (ak máte dobrú predstavivosť). Ak je tuba dobre zdobená, nikto neuhádnete materiál, z ktorého je vaša veža vyrobená.

Stojan na písacie potreby alebo ihlice

Tento jednoduchý držiak je možné naplniť perami, ceruzkami, maliarskymi štetcami, pletacími ihličkami a inými malými alebo dlhými vecami.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: brightside.me